ODEZWA
POLSKICH KATOLIKÓW

Dyktatura LGBT+

IKEA zwalnia za cytowanie Pisma Świętego

Szwedzka firma zaangażowała się w promowanie tzw. homoseksualnego miesiąca dumy. Na Zachodzie wydała linię tęczowych reklamówek. W Polsce postawiono na indoktrynację pracowników, do których rozesłano wiadomości zachęcające do świętowania „gejowskiej dumy”. Pan Tomasz – jeden z pracowników – na to się nie godził i wyraził to na firmowym forum cytując Pismo Święte. Został zwolniony z pracy.


Profanacja obrazu Matki Bożej na marszach LGBT+

Środowiska LGBT+ uderzyły w Matkę Bożą. Na „marszach równości” pojawiły się wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Wcześniej aktywiści podobne wizerunki rozklejali na toaletach. Ich działanie – niestety – usprawiedliwiają środowiska tzw. katolików otwartych.


„Parada równości” z profanacją Mszy świętej

Podczas wydarzeń towarzyszących warszawskiej „paradzie równości” aktywiści LGBT+ dokonali profanacji Mszy św.


Aktywiści LGBT+ parodiowali procesję Bożego Ciała

Podczas „marszu równości” w Gdańsku środowiska LGBT+ sparodiowały procesję Bożego Ciała oraz w sposób bluźnierczy przedstawili Najświętszy Sakrament. Później buńczucznie tłumaczyli, że nic się nie stało, bo użyte symbole odwoływały się do pogańskich zwyczajów, a nie Kościoła katolickiego.


Kapłan zaatakowany nożem w centrum Wrocławia

Wrocław, ranek 10 czerwca 2019 roku. Nożownik zaatakował ks. dr Ireneusza Bakalarczyka, kierownika notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterza Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej, będącego w drodze na poranną Mszę świętą. Rozpoczęło się niewinnie, od rozmowy. Potem agresor zadał cios w okolice klatki piersiowej. Po zatrzymaniu dawał do zrozumienia, że jego czyn miał związek z obrazem braci Sekielskich.


Atak na księdza w Turku

Do biura parafialnego weszło czworo ludzi – trzy kobiety i mężczyzna, pragnący złożyć akt apostazji. Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu, kiedy pełni on dyżur w kancelarii, dyżurujący wikariusz został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę.


Atak na kościół w Rypinie

Podczas porannej Mszy świętej 46-latek uszkodził siekierą ołtarz, mszał, świece i mikrofon. Został zatrzymany z pomocą wiernych. Był pod wpływem alkoholu, miał cierpieć na zaburzenia psychiczne.


Profanacja świątyni w Suchym Lesie

31-kobieta będąca pod wpływem alkoholu dokonała zniszczeń i aktów profanacji w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kobieta włamała się do kościoła wybijając okno. Zniszczyła ołtarz, psałterz, świece i donice.


Zaatakowali księdza. Chcieli „odprawić mszę”

W zakrystii bazyliki św. Jan Chrzciciela w Szczecinie doszło do fizycznego ataku na osoby duchowne i zakrystiankę. Dwóch mężczyzn pobiło i zbluzgało kapłanów. Zażądali wydania ornatów ponieważ chcieli „odprawiać mszę” i udzielić sobie ślubu. Mieli bić jednego z księży różańcem po twarzy. Pracownik zakrystii został dwa razy uderzony pięścią.


Nastolatkowie zniszczyli Drogę Krzyżową

W Kalwarii Panewnickiej nastoletni sprawcy sprofanowali stacje Drogi Krzyżowej. Na pomnikach wymalowano czarną farbą wulgaryzmy oraz satanistyczne symbole i teksty.


Nie znają świętości

Na cmentarzu parafialnym w wielkopolskiej Piłce nieznani sprawy porozrzucali znicze i kwiaty oraz powyrywali pasyjki z nagrobnych krzyży. Na Dolnym Śląsku nastolatkowie zamazali sprejem figurę Najświętszej Maryi Panny. W Katowicach kamieniami została obrzucona figura Jezusa Chrystusa na krzyżu. Z kolei nastolatka urządziła sobie karygodne „show” na grobach i pochwaliła się swoim wyczynem w mediach społecznościowych.


Dyscyplinarka za krytykę LGBT

Prof. Andrzej Nalaskowski, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został zawieszony na trzy miesiące. Decyzja uczelni jest związana z felietonem „Wędrowni gwałciciele”, w którym naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszy Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza.